Kontakt
Strona główna
Zakład Poprawczy
im. Józefa Wieczorkowskiego w Studzieńcu.

Historia naszego zakładu | tutaj

Aktualności

 

Wigilia w szkole

       W dniu 23 grudnia 2016 roku na terenie szkół w Studzieńcu na spotkaniu wigilijnym spotkali się wychowankowie wraz z pracownikami placówki. Poniżej prezentujemy krótki fotoreportaż z tego spotkania.

 


Klasy w roku szkolnym 2017/2017

 

 

 


 

 

 

Turniej tenisa stołowego z okazji Dnia Dziecka

 

Trzech wychowanków naszego zakładu - Łukasz Papierzyński, Sebastian Zubelewicz oraz Konrad Mazur pod opieką naczyciela Pana Dariusza Mitrowskiego w dniu 31 maja 2015 r. wzięło udział w turnieju tenisa stołowego organizowanego przez klub ULKS VIS Wiskitki z okazji Dnia Dziecka. Wyjazd ten zaowocował dwoma miejscami na podium - Ł. Papierzyński zajął 2 miejsce, natomiast S. Zubelewicz 3 miejsce. Wychoanek K. Mazur pomagał w sędziowaniu rozgrywek.

 


 
XIII Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Społeczności Trzeźwościowych i Ludzi Bezdomnych
 
 
W dniach 09.05-10.05.2015 roku wychowankowie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu uczestniczyli w XIII Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Społeczności Trzeźwościowych i Ludzi Bezdomnych. W Mistrzostwach brało udział szesnaście drużyn. Podzielonych na 4 grupy. Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym.  Z każdej grupy do fazy finałowej awansowały 2 drużyny i walczyły o  miejsca 1-8, ostatnie dwie  rozgrywały mecze o miejsca  9-16.  Nasza drużyna zajęła 9  miejsce w ogólnej klasyfikacji.  Ponadto Paweł. R wygrał konkurencję sprawnościową dla najlepszych strzelców turnieju i otrzymał nagrodę rzeczową w postaci piłki nożnej. W czasie wolnym od meczów chłopcy zwiedzali Klasztor w Jasnej Górze.
Drużyna ze Studzieńca wystąpiła w składzie:
Kamil W.
Mikołaj M.
Sebastian K.
Paweł R.
Konrad M.
Krzysztof W.
Maciej B.
 

Zawodnik Studzieńca – Paweł R. otrzymał powołanie na Mistrzostwa Świata HWC w Amsterdamie 2015 r.  Z 22 Powołanych zawodników, ośmiu najlepszych pojedzie na Mistrzostwa Świata w Amsterdamie. Rok temu Polacy w Chile zdobyli trzecie miejsce. 

 


 

Liga tenisa stołowego

 

 Na przełomie marca i kwietnia  bieżącego roku  w naszej szkole odbyły się rozgrywki szkolnej ligi tenisa stołowego. Do ligi zgłosiło się 20 wychowanków , 1 nauczyciel  Piotr Bronowski oraz wychowawcy grupy II Paweł Kurt i Mateusz Gędziarski. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

 

Miejsca na podium wśród wychowanków:

I miejsce             Łukasz.P.

II miejsce            Kamil.W

IIImiejsce            Grzegorz.B

 

Klasyfikacja wśród opiekunów:

I miejsce             Paweł Kurt

II miejsce            Piotr Bronowski

III miejsce           Mateusz Gędziarski

 

Najlepsi wychowankowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Organizatorami szkolnej ligi tenisa stołowego byli Piotr Bronowski i Paweł Kurt.

 


 

Mazowiecka V Liga Tenisa Stołowego

 

 Wychowankowie naszej placówki pod opieką Pana Dariusza Mitrowskiego od niedawna uczestniczą w rozgrywkach Mazowieckiej V  Ligi Tenisa Stołowego, w których pełnią rolę arbitrów. Po zakończonych rozgrywkach chętnie i z satysfakcją grywają z zawodnikami  klubu ULKS VIS Wiskitki. Do najbardziej aktywnych i najczęściej wyjeżdzających wychowanków należą A. Dobek, B. Małek, K. Wolanin, F.Lewczuk, K. Mazur, K. Wypych, J. Sosnowski. Wychowankowie bardzo sumienne wywiązują się z zadań im powierzonych, co spotyka się z uznaniem zawodników i widzów.

Ponizej prezentujemy krótką fotorelację z kolejnego spotkania, które odbyło się 12 kwietnia 2015 r.

 

 


 

Mazowiecka V  Liga Tenisa Stołowego

 

Wychowankowie naszej placówki pod opieką Pana Dariusza Mitrowskiego od niedawna uczestniczą w rozgrywkach Mazowieckiej V  Ligi Tenisa Stołowego, w których pełnią rolę arbitrów. Po zakończonych rozgrywkach chętnie i z satysfakcją grywają z zawodnikami  klubu ULKS VIS Wiskitki. Do najbardziej aktywnych i najczęściej wyjeżdzających wychowanków należą A. Dobek, B. Małek, K. Wolanin, F.Lewczuk. Wychowankowie bardzo sumienne wywiązują się z zadań im powierzonych, co spotyka się z uznaniem zawodników i widzów.

Ponizej prezentujemy krótką fotorelację ze spotkań, w których brali udział.

 

 


 

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

 

 W dniu 28 lutego 2015 roku wychowankowie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu, pod opieką nauczycieli  Piotra Bronowskiego i Marcina Mamińskiego wyjechali na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem wycieczki było zachęcanie naszych podopiecznych do odkrywania i zrozumienia świata poprzez samodzielne doświadczenia, uczestnictwo w procesie twórczym oraz kształtowanie umiejętności komunikowania się. W Koperniku uczniowie zwiedzali siedem wystawy stałych i Teatr Wysokich Napięć. Zapoznawali się ze zjawiskami występującymi na co dzień w otaczającym nas Świecie poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Ponadto wychowankowie oglądali seans w teatrze robotycznym ,,Tajemnica Pustej Szafy, czyli Duchy z czwartego wymiaru" na podstawie powieści "Flatland: A Romance of Many Dimensions" Edwina Abotta. 

 

 


 

Zimowe atrakcje

 

Uczniowie klasy III gimnazjum  pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pana Piotra Bronowskiego uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko.  W wyjeździe udział wzięli: Paweł Ch., Fabian L., Paweł J., Marek B.

 


 

 FERYJNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W WSIKITKACH

 

W piątek 30 stycznia w hali Zespołu Szkół nr 3 w Wiskitkach  odbył się Feryjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Gimnazjum  w Wiskitkach Macieja Puchały.  Uczestnicy zawodów rywalizowali w pięciu kategoriach, tj. Szkoła Podstawowa dziewczyny i chłopcy, Gimnazjum dziewczyny i chłopcy oraz Szkoły Ponadgimnazjalne -  kategoria chłopców.  Naszą placówkę w kategorii Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych reprezentowali następujący  uczniowie:  

 Krzysztof W.,  Kamil W.,  Artur B.,  Łukasz P.

 

 Wyniki Kategorii  Gimnazjum i Szkół Ponadgimnazjalnych:

1.Miejsce            Piotr M.

2.Miejsce            Kamil W.

3. Miejsce           Hubert M.

4. Miejsce           Artur B.

5.Miejsce            Miłosz W.

6.Miejsce            Łukasz P.

7.Miejsce            Krzysztof W.

8.Miejsce            Patryk S.

9.Miejsce            Kamil S.

10. Miejsce        Arkadiusz R.

 

 


 

Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn

 

W piątek 2 stycznia w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wiskitkach odbył się Noworoczny Turniej Tenisa Stołowego w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. W turnieju uczestniczyli nasi wychowankowie Łukasz P. i Krzysztof W.  wraz z opiekunem Piotrem Bronowskim.   Do rywalizacji w kategorii mężczyzn zgłosiło się  26 osób.  Poziom Turnieju był na wysokim poziomie, gdyż zgłosiło się wielu zawodników z wyższych lig. Występ naszych uczestników należy uznać za udany, gdyż zajęli oni miejsca w drugiej dziesiątce.