Kontakt
Strona główna
Zakład Poprawczy
im. Józefa Wieczorkowskiego w Studzieńcu.

Historia naszego zakładu | tutaj

Aktualności

Wyjazd wychowanków warsztatu ogrodniczego na Skierniewickie Święto, Owoców, Kwiatów i Warzyw

 

 

W dniu 19.09.2015r wychowankowie zwiedzali wystawy ogrodnicze na święcie „Owoców, kwiatów i warzyw” w Skierniewicach.

 

 
 
Zwiedzali również osadę pałacową będącą siedzibą Instytutu Ogrodnictwa i zapoznali się z jej historią.

 

 

 


 

 

Dzień Dziecka w Warsztatach Szkolnych

 

W dniu 1.06.2015 r. nauczyciele warsztatów szkolnych przygotowali dla wychowanków gry i zabawy sportowe. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w przygotowanych zabawach, a na koniec najbardziej wytrwali otrzymali nagrody. Poniżej fotorelacja.


 

Wycieczka edukacyjna na Targi Budowlane Budma 2015

 

W dniu 12.03.2014r. podopieczni grupy zawodowej monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie brali udział w wyjeździe do Poznania na Targi Budowlane "Budma".Celem wyjazdu było zaznajomienie chłopców z nowymi technologiami pracy i rozwiązaniami w branży budowlano-wykończeniowej. Chłopcy mogli zaobserwować profesjonalne prace związane min. z pracami:
-posadzkarskimi
-malarskimi
-tapeciarskimi
-stawiania ścianek działowych (z pustaka)
-montaż armatury łazienkowej
-osadzanie okien
-wykonywanie dekoracji ścian z gotowych mas szpachlowych
-prace profesjonalnym sprzętem do nakładania gładzi gipsowej
-natryskowego "nanoszenia" izolacji termicznej
i wiele innych.
 
    
 
    
 
    
 
    
 
    
 
    
 
 

 

Prezentacja urządzeń 

 

   

 

   

   

  

   ,

                

   

 

 

 


 

X Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń do Spawania w Kielcach

 

W dniu 12.03.2015 r. grupa ślusarzy Zasadniczej Szkoły Zawodowej ze Studzieńca  była na X Międzynarodowych Targach Technologii i Urządzeń do Spawania w Kielcach. Pod opieką nauczyciela zawodu chłopcy mogli zwiedzać hale wystawowe z nowoczesnym sprzętem do spawania i nie tylko. Wystawcy udostępnili  zwiedzającym  także obszerny park maszynowy urządzeń do obróbki metali oraz stanowiska maszyn do zwijania blach na zimno. Poprzez liczne prezentacje i pokazy chłopcy mogli zapoznać się nowymi technologiami  produkcji  w przemyśle maszynowym. Dużym zainteresowaniem cieszył się  wśród  wychowanków sprzęt do malowania natryskowego powierzchni metalowych. Na koniec  zwiedzania zostaliśmy poczęstowani słodkościami oraz otrzymaliśmy foldery i katalogi maszyn i urządzeń, które wykorzystamy na zajęciach z teorii zawodowej.

 


 

Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA

 
Targi GARDENIA to skarbnica wiedzy na temat ogrodów, z której inspiracje czerpać może każdy. To również miejsce w którym zaspokoją swoją ciekawość pasjonaci ogrodnictwa spragnieni wiedzy o nowych trendach, innowacyjnych rozwiązaniach, a także nowinkach z branży ogrodniczej. W dniu 26.02.2015 r. wychowankowie przyuczający się do zawodu ogrodnik mieli możliwość zapoznać się z całą ofertą targów ogrodniczych. Poniżej przedstawiam krótką fotorelację.
 
    
 
 
    
 
   
 
 
 
   
 
   
 
 
    
 

 


 

Targi MEBLE POLSKA 2015

 

Wychowankowie przyuczający się do zawodu stolarza uczestniczyli w dniu 18 lutego 2015 r. w wycieczce na Targi Meblowe MEBLE POLSKA odbywające się w Poznaniu. Są to największe targi w branży meblarskiej odbywające się w Polsce, podczas których prezentowana jest oferta najbardziej znaczących w Polsce producentów mebli. Wychowankowie mogli zapoznać się z obowiązującą ofertą firm w zakresie mebli mieszkaniowych, stylizowanych, rattanowych i wiklinowych, kuchennych, łazienkowych oraz mebli do pomieszczeń użytku publicznego. Ponadto prezentowane były komputerowe systemy przeznaczone dla branży meblarskiej oraz do projektowania wnętrz.