Kontakt
Strona główna
Zakład Poprawczy
im. Józefa Wieczorkowskiego w Studzieńcu.

Historia naszego zakładu | tutaj

Archiwum aktualności - 2014 r. - część 1

Wigilia szkolna 2014 

 

W dniu 22 grudnia 2014 roku  w budynku szkoły w Studzieńcu odbyły się uroczystości Wigilii Bożego Narodzenia. W spotkaniu uczestniczyli Pan Dyrektora Zakłądu, Pan Dyrektor Szkoły, nauczyciele oraz wychowankowie zakładu. Zapraszamy do krótkiego fotoreportażu z tego dnia.

 


 

Powiatowe zawody w tenisie stołowym

 

W dniu 5 grudnia 2014 roku nasi uczniowie  wzięli udział w powiatowych zawodach w tenisie stołowym . Zawody zostały zorganizowane w Zespole Szkół w Wiskitkach. Do rywalizacji zgłosiły się  szkoły: Wiskitki, Mszczonów, Elektryk, Włókiennik i  Studzieniec. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym”. Mecz składał się z gry pojedynczej i podwójnej. Za wygrany mecz drużyna zdobywała 1 punkt, za porażkę 0 punktów.

Wyniki poszczególnych meczy:

Studzieniec – Mszczonów             3:0

Studzieniec – Elektryk                  3:0

Studzieniec – Włókiennik              3:0

Studzieniec – Wiskitki                  2:3

Wiskitki        -  Mszczonów          3:2

Wiskitki        -  Włókiennik            3:1

Wiskitki        -  Elektryk                3:2

Mszczonów – Włókiennik              3:0

Mszczonów – Elektryk                  0:3

Włókiennik – Elektryk                   0:3

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce             Wiskitki                4punkty

II miejsce            Studzieniec          3 punkty

III miejsce           Elektryk               2 punkty

IV miejsce          Mszczonów          1 punkt

V miejsce            Włókiennik          0 punktów

 

 

 


 

Zawody piłki nożnej - kolejne medale dla Studzieńca!

 

W dniu 29 października bieżącego roku uczniowie Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej uczestniczyli w kolejnym etapie zawodów piłki nożnej organizowanym przez SZS. Zawody były rozgrywane na  sztucznym boisku w Milanówku. Do Rywalizacji przystąpili mistrzowie  z trzech powiatów: Sochaczewskiego – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, Grodziskiego – ZSTiL nr 2   i Żyrardowskiego – ZS w Studzieńcu. Zawody zostały rozegrane systemem każdy z każdym. 
Wyniki :
ZSTiL nr 2                          vs           Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego                            5:3
ZS Studzieniec                  vs           Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego                             2:1
ZS Studzieniec                  vs           ZSTiL nr 2                                                                                     1:3

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna ZSTiL nr 2 Z Grodziska Mazowieckiego, drugie miejsce ZS w Studzieńcu, a trzecie miejsce Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego z Sochaczewa. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pucharami i medalami oraz otrzymały  dyplomy.  

 


 

Puchar w Studzieńcu!!! Zawody piłki nożnej w Żyrardowie

 

W dniu 10 października bieżącego roku reprezentacja Zakładu Poprawczego w Studzieńcu składająca się z uczniów Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej kolejny raz uczestniczyła w zawodach piłki nożnej zorganizowanych przez SZS. Do zawodów zgłosiło się 7 zespołów, które zostały podzielone na 2 grupy. Nasza drużyna trafiła do grupy B wraz z zespołem z Wiskitek, ZS nr 2 z Żyrardowa. Natomiast w grupie A grały zespoły: Puszcza Mariańska, ZS nr 1 z Żyrardowa, L.O  im. Stefana Żeromskiego z Żyrardowa, Mszczonów.

Wyniki naszej grupy:
Grupa B:
Wiskitki                          vs           ZS nr 2 z Żyrardowa         0:0
ZS nr 2 z Żyrardowa        vs           Studzieniec                      0:0
Studzieniec                    vs           Wiskitki                            2:1
 
Nasza drużyna wyszła z grupy B z I miejsca z dorobkiem 4 punktów, II miejsce zajęła drużyna z Włókiennika, a III miejsce drużyna z Wiskitek.
W meczu finałowym  drużyna ze Studzieńca spotkała się z zwycięzcą z grupy A tj. L.O  im. Stefana Żeromskiego  z Żyrardowa. Po emocjonującym meczu który zakończył się wynikiem 1:1 zwycięzców wyłoniły rzuty karne, w których lepsi okazali się uczniowie ze Studzieńca.
 
   
 
   
 
   
 
 
   
 
   
 
 
   
 
   
 
   
 
   
 

 

 

 


 

VII Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej Hall'a Ball'a

 

 W dniu 10 maja  2014 roku nasi wychowankowie wzięli udział w  VII Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej “ Hall’a Ball’a “ organizowanego przez ZP i SdN w Konstantynowie Łódzkim. W  turnieju uczestniczyło 5 drużyn. Mecze rozgrywano w jednej grupie liczącej 5 zespołów systemem każdy z każdym. Nasza drużyna wygrała 4 mecze, 1 mecz zremisowała i w ogólnej klasyfikacji zajęła I miejsce.

Nasza drużyna zagrała w składzie:

Adam Ś. , Daniel Ś. ,  Łukasz P. ,  Adrian B.,  Rafał K.,  Paweł R., Dariusz B., Adrian I., Kamil K.

 

Wyniki meczy rozgrywanych przez Zakład Poprawczy w Studzieńcu:

ZP Studzieniec                  3: 1         ZP i SdN Konstantynów Łódzki

ZP Studzieniec                  0:0          ZP Barczewo

ZP Studzieniec                  7:1          Dom Dziecka w Grotnikach

ZP Studzieniec                  5:1          M.O.S. nr 2 Łódź


 

Szkolna Liga Tenisa Stołowego 

 

 Na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku  w naszej szkole odbyły się rozgrywki szkolnej ligi tenisa stołowego. Do ligi zgłosiło się 22 wychowanków, 2 nauczycieli ( Piotr Bronowski i Jarosław Chęcielewski) oraz wychowawca  Paweł Kurt. Mecze odbywały się systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów.

 
Miejsca na podium wśród wychowanków:
I miejsce             Łukasz.P
II miejsce            Dariusz.B
IIImiejsce            Adam.S
 
Klasyfikacja wśród opiekunów:
I miejsce             Paweł Kurt
II miejsce            Piotr Bronowski
III miejsce           Jarosław Chęcielewski
 
Najlepsi wychowankowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.  Organizatorami szkolnej ligi tenisa stołowego byli: Piotr Bronowski, Jarosław Chęcielewski i Paweł Kurt.

 
 
   
 
  
 

 


 

 

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik 

 

 W dniu 8 lutego 2014 roku wychowankowie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem wycieczki było promowanie i popularyzacja nowoczesnej komunikacji naukowej. Podczas zwiedzania Centrum Kopernik nasi wychowankowie oglądali setki eksponatów, które przedstawiały zjawiska i procesy zachodzące wokół nas. Zapoznawali się z prawami przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Oprócz zwiedzania nasi wychowankowie oglądali seans w teatrze robotycznym. ,,Tajemnica Pustej Szafy, czyli Duchy z czwartego wymiaru" na podstawie powieści "Flatland: A Romance of Many Dimensions"Edwina Abotta. Wycieczkę zorganizowali nauczyciele: Piotr Bronowski i Marcin Mamiński.

 


 

 

 Zimowe atrakcje

 

Uczniowie klasy III gimnazjum pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Pana Piotra Bronowskiego uczestniczyli w wyjeździe na lodowisko.  W wyjeździe udział wzięli: Kamil K., Paweł Ch., Fabian L., Adam S., Paweł J., Michał M., Paweł R., Norbert G.

 

 
   
 
   
 
   

 

 

Powiatowe Zawody w Piłce Halowej

 

W dniu 18 stycznia 2014 roku nasi wychowankowie wzięli udział w powiatowych zawodach piłki nożnej halowej w Żyrardowie. Do turnieju zgłosiło się 8 zespołów. Mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem każdy z każdym. W klasyfikacji końcowej nasza drużyna zajęła IV miejsce.

Nasza drużyna zagrała w składzie:
Mateusz J., Paweł R., Karol S., Łukasz P., Michał M. Kamil K., Dariusz B.
 
Wyniki:
Faza grupowa:
Studzieniec        2 :  0  Elektryk
Studzieniec       1  :  1 Puszcza Mariańska
Studzieniec       0  :  1 ZSZ Mszczonów
 
Faza Finałowa:
Studzieniec        0  :  2   L.O Żeromski
Studzieniec        0  :  1    ZSZ Mszczonów