Kontakt
Strona główna
Zakład Poprawczy
im. Józefa Wieczorkowskiego w Studzieńcu.

Historia naszego zakładu | tutaj

Archiwum aktualności - 2012 r.

Wycieczka wychowanków warsztatu ślusarkiego

 

W październiku 2012 r. wychowankowie Szkoły Zawodowej w Studzieńcu uczestniczyli w wycieczce do zakładów pracy o zbliżonym profilu produkcji. Wspólnie z opiekunem Andrzejem Obłąkowskim (nauczycielem zawodu) mogli zobaczyć produkcję w Zakładzie Hydrauliki Siłowej oraz w Warsztacie Ślusarsko-Usługowym  w Puszczy Mariańskiej. W trakcie zwiedzania duże zainteresowanie wśród wychowanków wzbudziło spawanie w osłonie gazów ochronnych potężnych zbiorników do przewozu materiałów płynnych.  Wychowankowie zapoznali się ze stanowiskami do spawania w osłonie gazów ochronnych CO2 oraz argonu. W drugim zakładzie obserwowali jak regenerować siłowniki, które przenoszą bardzo duże obciążenia. Zapoznali się także z nowoczesną maszyną sterowaną komputerowo, która wykonywała wszelkiego typu uszczelki.

 

 


 

Praca na plebani w Puszczy Mariańskiej

 

W miesiącu październiku 2012 r. grupa wychowanków pod opieką nauczyciela zawodu Andrzeja Obłąkowskiego pracowała przy demontażu grzejników aluminiowych na plebani w Puszczy Mariańskiej. Była to praca zlecona przez spółdzielnię socjalną działającą przy Zakładzie Poprawczym „PERSPEKTYWA’’, która powstała w naszej placówce. Dzięki spółdzielni chłopcy za pracę otrzymali wynagrodzenie i mieli możliwość kontaktu ze środowiskiem otwartym.  


 

Wycieczka wychowanków grupy warsztatowej ogrodnik

 

Wychowankowie grupy warsztatowej ogrodnik pod opieką nauczyciela zawodu w październiku 2012 r odbyli wycieczkę do zakładu ogrodniczego produkującego cykorię  oraz Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

 

Podczas tej wycieczki pracownicy wyżej wymienionych instytucji  zapoznali wychowanków z profilem działalności  oraz wyczerpująco omawiali podlegające im działy produkcji. Dzięki temu chłopcy mogli zapoznać się z nowymi technologiami dotyczącymi upraw ogrodniczych.

 

 

 

W Instytucie Ogrodnictwa wychowankowie zwiedzili osadę pałacową, w której mieści się kierownictwo instytutu.
 
          
 
 
          
 

 

Wychowankowie zwiedzali również  dział sadowniczy i sad doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa.
 
          
 
          
 
          
 
 
W dziale warzywniczym zapoznali się z uprawą warzyw pod osłonami, zwiedzili najnowocześniejszą szklarnię oraz uprawę różnych odmian marchwi.
 
          
 
          
 
              
 
Nowością dla chłopców była wizyta w dziale hodowli in vitro Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Czy to możliwe? Rośliny rozmnażają tu w probówkach. 
 
          
 

 

Dzień Studzieńca – 136 rocznica powstania zakładu

 

 

Warsztaty szkolne aktywnie włączyły się w organizację rocznicy powstania naszej placówki. Dla wychowanków nauczyciele zawodu przygotowali konkurencje, w których mogli spróbować swoich sił. Wśród rozegranych konkurencji były: „sprawne dłonie”, „pudzian”, "super fish” i „spacer farmera”. Dodatkowa atrakcja, którą była przejażdżka motocyklem spotkała się z dużym entuzjazmem wśród chłopców. Natomiast grupa zawodowa kucharz przygotowała poczęstunek. Poniżej fotorelacja z przebiegu Dnia Studzieńca.

 

Targi Ogrodnicze „Gardenia” w Poznaniu

 

W dniu 24.02.2012 r. wychowankowie naszego zakładu pod opieką p. E. Gajdy byli w Poznaniu na Targach Ogrodniczych „Gardenia”, na których najnowsze ogrodowe trendy na wiosnę i lato oraz ofertę wystawienniczą prezentowało blisko 500 wystawców z kraju i zagranicy. Chłopcy mogli zapoznać się z bogatą ofertą targową, taką jak: materiał roślinny, urządzenia, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, chemia ogrodowa, mała architektura ogrodowa, meble ogrodowe, akcesoria do nawadniania oraz elementy dekoracyjne, kwiaty cięte i ozdoby, w tym ponad 130 nowości.

 


 

 Warsztat malarz-tapeciarz

 

Wychowankowie klasy I ZSZ biorą udział w pracach szkoleniowych związanymi z wykończeniem pomieszczeń budynków, jak również ich elewacji. Biorą także udział w wycieczkach, dzięki którym mogą obserwować profesjonalne brygady podczas prac budowlanych. Mogą zaobserwować przebieg procesu budowlanego oraz realia prawdziwego funkcjonowania w miejscach pracy.
7.11.2011 r. odbyła się wycieczka edukacyjna na plac budowy bloków wielorodzinnych na ulicy Trzcińskiej w Skierniewicach. W wycieczce wzięli udział uczniowie kl. I ZSZ o profilu malarz-tapeciarz. Wychowankowie mogli zaobserwować technologie robót wykończeniowych oraz całokształt prac i organizację na placu budowy.


 

Targi budowlane „Budma” w Poznaniu

 

W dniu 25.01.2012 r. sześciu wychowanków z grupy zawodowej malarz-tapeciarz pod opieką nauczycieli zawodu pojechało na targi budowlane „Budma” do Poznania, gdzie zapoznawali się z najnowszymi, dostępnymi na rynku rozwiązaniami dla różnych sektorów branży budowlanej. Oglądali również najnowocześniejsze narzędzia i elektronarzędzia stosowane w branży wykończeniowej budownictwa. Na targach zaprezentowało się ponad 1200 firm z 33 krajów. Budma to nie tylko stoiska wystawców, ale również liczne interaktywne ekspozycje specjalne i pokazy.

 


 

Targi w Kielcach - warsztat ślusarski

W dniu 23 marca 2011 r. grupa o kierunku ślusarskim uczestniczyła w VI Międzynarodowych Targach Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa w Kielcach. Uczniowie pod opieką nauczyciela zawodu A. Obłąkowskiego mogli poznać nowoczesne technologie i sprzęt stosowany do łączenia metali. Zgromadzili mnóstwo katalogów, folderów, broszur które wykorzystają do gazetek szkolnych oraz na zajęciach z przedmiotów zawodowych. Wyjazdy na targi do Kielc organizowane są każdego roku.

 


 

Dzień Studzieńca

W dniu 13.05.2011 r. obchodziliśmy święto naszego zakładu, gdyż minęło 135 lat od jego powstania. Pomimo pochmurnego nieba i dużej wilgotności w powietrzu wychowankowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanych przez nauczycieli zawodu konkursach. Dodatkową atrakcją była przejażdżka motocyklem.

 


 

 Targi Ogrodnicze GARDENIA w Poznaniu – 26.02.2010 r.

26.02.2010 roku wychowankowie zakładu pod opieką Pani E. Gajdy uczestniczyli w Targach Ogrodniczych w Poznaniu. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich wystawcy z Holandii, Niemiec, Polski i Włoch zaprezentowali blisko 150 nowości rynkowych. Wśród premier znaleźliśmy między innymi: materiał roślinny, urządzenia, narzędzia i sprzęt ogrodniczy, chemię ogrodową, małą architekturę ogrodową, meble, akcesoria do nawadniania oraz elementy dekoracyjne. Zobaczyliśmy ekspozycję projektantów i twórców ogrodów. Po raz kolejny podczas targów ogrodniczych w Poznaniu szkółki zrzeszone w Związku Szkółkarzy Polskich zaprezentowali swoje oferty. Zobaczyliśmy łącznie kilkaset drzew, krzewów i bylin, w tym ciekawe i nowe odmiany roślin do naszych ogrodów. [opis zaczerpnięty z gazety Głos Studzieniecki nr 3(47)]