Kontakt
Strona główna
Zakład Poprawczy
im. Józefa Wieczorkowskiego w Studzieńcu.

Historia naszego zakładu | tutaj

Archiwum aktualności - 2013 r.

 
 
Wycieczka do zakładu pracy - warsztat ogrodniczy 
 
 
W dniu 16 października 2013 roku wychowankowie przyuczający się do zawodu ogrodnik pod opieką p. E. Gajdy, byli na wycieczce w zakładzie pracy, który produkuje cykorię sałatową oraz w Instytucie Warzywnictwa w Skierniewicach. Podczas wycieczki wychowankowie mogli zapoznać się z nowymi technologiami dotyczącymi upraw ogrodniczych, dzięki wyczerpującym wypowiedziom osób, które nas oprowadzały po zakładzie i instytucie.

Uczniowie po raz pierwszy widzieli cykorię sałatową i sposoby jej produkcji. Warzywo to jest mało popularne w Polsce, właściciel w ciekawy sposób przedstawił to warzywo. 

 

Cykoria sałatowa w oczekiwaniu na zapakowanie przed sprzedażą. 

Przygotowanie korzeni do produkcji.

Produkcja cykorii sałatowej przebiega w ciemności.

Produkcja cykorii sałatowej jest całkowicie zmechanizowana, wszystkie parametry niezbędne do prawidłowego wzrostu kontrolowane są komputerowo.

Zwiedzanie szklarni w Instytucie Warzywnictwa w Skierniewicach.

 

Jest już jesień w szklarni pozostały tylko pomidory.

Uprawa papryki w nieogrzewanym tunelu foliowym w Instytucie Warzywnictwa w Skierniewicach.

 

 

 

Marchew została już wykopana, mogliśmy zobaczyć, że rosła na redlinach, dzięki temu wykształciła długi i prosty korzeń. Pani prowadząca badania marchwi, zademonstrowała nam trzy kolorowe jej odmiany: czerwoną, żółtą i tradycyjną pomarańczową.

 

Na koniec wstąpiliśmy do szklarni z doniczkowymi roślinami ozdobnymi.

Ciekawe czy kolą te rośliny?

 

 

 

                      Te mandarynki chyba są smaczne?                                             Złapie muchę, czy nie??

 

  


 

Wyjazd na Targi Budowlane BUDMA 2013

 

 W dniu 31.01.2013 r. uczniowie klasy I i II ZSZ o profilu monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie pod opieką nauczycieli zawodu oraz kierownika warsztatów wzięli udział w wycieczce do Poznania, na targi budowlane „BUDMA 2013”.

Wyjazd zorganizowany został na bazie projektu, który ma na celu udostępnianie wychowankom i przekazanie im nowych wiadomości i poszerzenie wiedzy na temat najnowszych technologii wykorzystywanych obecnie w budownictwie. Uczniowie klas zawodowych dokładnie mogli śledzić między innymi pracę profesjonalnych ekip budowlanych i monterskich.

Wychowankowie obserwowali wykorzystanie komputerów w produkcji poszczególnych materiałów i narzędzi oraz wykorzystanie robotyki w pracach wykończeniowych w miejscach trudno dostępnych.

 

      
 
      
 
      
 
 
      
 
      
 
       
 
      
 
      
 
      
 
      
 

 

      


Wyjazd na Targi Ogrodnicze GARDENIA 2013

 

W dniu 22.02.2013 r. wychowankowie naszego zakładu pod opieką p. E. Gajdy byli w Poznaniu na Targach Ogrodniczych „Gardenia”, podczas których oglądali ekspozycje dotyczące materiału roślinnego (szkółkarstwo: ozdobne, rabatowe, owocowe), artykułów ogrodniczych (nawozy, nasiona, chemia, technika), wyposażenia ogrodów (mała architektura ogrodowa, meble ogrodowe, oczka wodne, grille), projektowania (ogrody przydomowe, tereny zielone, oprogramowanie, szkolenia), florystyki (kwiaty cięte, ozdoby, akcesoria).

 


 

Targi Stolarskie DREMA
 
W dniach 16-19.04.2013 r. w Poznaniu odbyły się  Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego. Nasi wychowankowie jak co roku odwiedzili w tym czasie Poznań, aby zapoznać się z nowymi technologiami. Na targach zaprezentowano najnowsze maszyny i urządzenia stosowane do obróbki drewna. Wychowankowie mogli nie tylko obejrzeć nowe narzędzia, ale także sprawdzic ich działanie w praktyce, co budziło ich szczególne zainteresowanie.  

 


Targi Kielce 2013

 

Kolejny już raz grupa czterech wychowanków Szkoły Zawodowej o kierunku ślusarz po opieką nauczyciela zawodu Pana Andrzeja Obłąkowskiego miała możliwość być na Międzynarodowych Targach Spawalnictwa i Obróbki Metali w Kielcach. Chłopcy zaznajomili się z nowoczesnymi technologiami w dziedzinie spawalnictwa oraz zwiedzili nowoczesny park maszynowy wyposażony w urządzenia i sprzęt do obróbki metali.