Dzień Studzieńca 2018

Jak co roku w maju, obchodziliśmy kolejną – 142 rocznicę powstania naszej placówki. Z tej okazji zorganizowaliśmy ósmą już edycję „Dnia Studzieńca”. Tegoroczne obchody, które zbiegły się ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się pod hasłem „100 lat niepodległej”.

Do placówki przybyli liczni goście z okolicznych szkół i placówek, którzy wraz z wychowankami placówki wzięli udział w przygotowanych konkursach i konkurencjach. Tematyka rywalizacji związana była z hasłem przewodnim imprezy. Po przywitaniu gości i wprowadzeniu w atmosferę niepodległościową rozpoczął się konkurs wiedzy historycznej utrzymany w konwencji teleturnieju „1 z 10”. Niemal w tym samym czasie uczestnicy rozpoczęli rywalizację w turnieju strzeleckim z broni pneumatycznej oraz w turnieju szachowym a pozostali mogli zwiedzać wystawę historyczną oraz wystawę prac zgłoszonych do konkursu fotograficznego „Oblicza Wolności”. Kolejną konkurencją imprezy był BIEG NIEPODLEGŁOŚCI, w którym zawodnicy rywalizowali w 4 kategoriach.

Po wyczerpujących zawodach ogłoszono wyniki konkursów, rozdano atrakcyjne nagrody a na uczestników czekał już przygotowany w kuchni polowej tradycyjny posiłek.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy wsparli i przyczynili się do zorganizowania tegorocznej edycji „Dnia Studzieńca:

– Stowarzyszeniu Szwadron Kawalerii im.27 Pułku Ułanów,
– Estate sp. z o.o. z siedzibą w Skierniewicach,
– Centrum Teleinformatyki sp. z o.o. w Warszawie,
– Gobarto S.A. Warszawa,