III OGÓLNOPOLSKIE WARSZTATY NIESIENIA POSŁANIA DO ZAKŁADÓW POPRAWCZYCH I MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH, 19-20.10.2019 r.

W dwudniowych warsztatach uczestniczyło dwóch wychowanków naszego Zakładu Adrian i Paweł z grupy inernatowej II, którzy na stałe co dwa tygodnie biorą czynny udział w spotkaniach Wspólnoty AA na terenie zakładu poprawczego.

Tematyka warsztatów dotyczyła:

– Gdzie Łącznicy AA mogą jeszcze nieść posłanie trzeźwości, które Zakłady Poprawcze i Młodzieżowe Ośrodki Wychowawcze nie nawiązały współpracy ze Wspólnotami AA i jak nawiązać tą współpracę.

– Jak AA może wspierać pracę profesjonalistów. (dyrektorów, pedagogów, psychologów, kadrę wychowawczą). Jak powinna wyglądać współpraca ze Wspólnotami AA aby były obopólne korzyści.Jak współpraca Wspólnot AA wpływa na codzienną pracę profesjonalistów, co dają wychowankom spotkania ze Wspólnotami AA.

Wychowankowie aktywnie uczestniczyli w Warsztatach dzieląc się swoimi doświadczeniami. Mieli możliwość spotkać się i porozmawiać  z wychowankami innych zakładów, którzy również uczestniczyli w warsztatach. Po raz pierwszy uczestniczyli w takiej formie zarówno mitingu jak i samych panelach warsztatowych. Zrobiło to na nich bardzo duże wrażenie i czują zadowolenie z uczestnictwa. W czasie wolnym od warsztatów wychowankowie korzystali z atrakcji. Jeździli rowerami przy zalewie Ślesińskim, odbyły się spacery po lesie i zbieranie grzybów.  Zwiedzili pobliskie miasto Ślesin. Mieli możliwość z bliska podziwiać Licheń.