JEST SUKCES !

W VII edycji mistrzostw Z.P i SdN na ergometrach wioślarskich, nasi zawodnicy Wojtek Stopczyński oraz Maciek Sterkowiec, zajęli pierwsze miejsce! Zwycięstwo tym bardziej cenne, że nasz zakład zakwalifikował się do finałów po raz pierwszy ! Imprezę prowadził znany dziennikarz i komentator sportowy Henryk Urbaś oraz wioślarz – Kajetan Broniewski. Po krótkiej rozgrzewce, nasi championi zajęli miejsca i wystartowali !

Od samego początku narzucili mocne tempo, któremu nie były w stanie sprostać pozostałe ekipy. Ich kibice wpatrywali się ze słabnącą nadzieją w tablicę, na której po 2 torze mknęła napędzana siłą mięśni Maćka i Wojtka łódka z podpisem STUDZIENIEC.

JEST SUKCES !

Pod koniec dystansu nie byli ich w stanie dogonić nawet wspaniale finiszujący zawodnicy z Jerzmanic, w składzie których startował transferowany ze Studzieńca Kamil Boniek. Po 1 minucie i 28 sekundach od startu wszystko było jasne…

JEST SUKCES !

Gratulacjom i radości nie było końca. Specjalnie dla naszych zawodników śpiewały połączone chóry z Zawiercia a nagrody wręczał im między innymi wicemistrz olimpijski w boksie, Paweł Skrzecz.

Indywidualną nagrodę za najlepszy wynik zawodów otrzymał Wojtek Stopczyński. Od medalisty olimpijskiego, Kajetana Broniewskiego, wszyscy dowiedzieli się, że Wojtek pomimo tego że jest młody i pali papierosy, ma szansę zostać następcą słynnych wioślarzy, a złoty medal olimpijski jest w jego przypadku jedynie kwestią czasu…

JEST SUKCES !

Smutne miny najgroźniejszych konkurentów mówią same za siebie…

JEST SUKCES !

A po zawodach nasi mistrzowie oraz towarzyszący im wierni kibice, mogli posilić się, zwiedzić muzeum sportu oraz Stadion Narodowy (od podszewki).

Wynik byłby zapewne lepszy, gdyby została wykorzystana w pełni ławka rezerwowych… Ale trzeba dawać szansę młodszym…

JEST SUKCES !

Niektórzy nie mogli się zdecydować, w której koszulce zagrać…

…albo do którego zakładu wrócić… i gdzie odpocząć…

Na koniec podziwialiśmy rozświetloną iluminacjami świątecznymi Warszawę Zwycięzcom jeszcze raz serdecznie gratulujemy !!!

Na pamiątkę pozostały zdjęcia: