,,Jestem Kibicem przez Duże K’’ – Studzieniec 2015

IV edycja turnieju piłkarskiego rozgrywanego w ramach projektu ,,Razem bezpieczniej’’ – ,,Jestem Kibicem przez Duże K’’ promującego zdrową rywalizacje sportową już za nami.
W dniu 22 maja na zaproszenie Dyrektora Zakładu Poprawczego w Studzieńcu oraz Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie do Studzieńca przyjechało 80 zawodników oraz ich opiekunowie reprezentujący następujące placówki: Zespół Szkół nr 2 ze Skierniewic – zwycięzca turnieju z ubiegłego roku, Zespół Szkół nr 3 ze Skierniewic, Liceum Ogólnokształcące z Puszczy Mariańskiej, Liceum Ogólnokształcące z Mszczonowa, Zespół Szkół z Mszczonowa, Zespół Szkół nr 1 z Żyrardowa, Zespół Szkół nr 2 z Żyrardowa. Stawkę uzupełnili gospodarze, czyli wychowankowie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu. Drużyny już tradycyjnie w wyniku losowania podzielone na dwie grupy rozpoczęły rywalizację o miano najlepszego zespołu turnieju. Rywalizowali ze sobą również bramkarze o tytuł najlepszego z nich jak również zawodnicy grający w polu o tytuł ,,Najlepszego Strzelca’’. Losowanie nie sprzyjało gospodarzom, którzy w swoim pierwszym meczu spotkali się ze zwycięzcami z przed roku Zespołem Szkół nr 2 ze Skierniewic. Mecz finalistów turnieju z roku 2014 zakończył się remisem 1:1. Kolejne mecze pokazały, że Studzieniec w tym roku nie zagra jednak o najwyższą stawkę. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

1 – Zespół Szkół z Mszczonowa,
2 – Zespół Szkół nr 2 ze Skierniewic,
3 – Liceum Ogólnokształcące z Mszczonowa,
4 – Zespół Szkół nr 2 z Żyrardowa,
5 – Zespół Szkół nr 3 ze Skierniewic,
6 – Zespół Szkół nr 1 z Żyrardowa,
7 – Zakład Poprawczy w Studzieńcu,
8 – Liceum Ogólnokształcące z Puszczy Mariańskiej.

Do rozstrzygnięcia meczu o I miejsce potrzebna była seria rzutów karnych, które lepiej wykonywali zawodnicy z Zespołu Szkół w Mszczonowie. W rywalizacji indywidualnej tytuł ,,Najlepszego Bramkarza’’ zdobył Sebastian CYMERMAN z drużyny tegorocznego triumfatora. Na pocieszenie reprezentantom gospodarzy został wywalczony drugi raz z rzędu przez Pawła Redmanna – zdobywcy 9 bramek – tytuł ,,Najlepszego Strzelca’’.
Tradycją naszego turnieju jest to, że każda drużyna otrzymuje nagrody. Wszyscy otrzymali puchary, dyplomy i piłki nożne. Dodatkowo zwycięzca turnieju otrzymał karnet dla zawodników i opiekunów na trzy godzinny pobyt w zespole term w Mszczonowie.
Druga i trzecia drużyna otrzymała po zestawie 10 kontrastów. ,,Najlepszy Bramkarz’’ otrzymał dyplom, statuetkę, bluzę i rękawice bramkarskie, a ,,Najlepszy Strzelec’’ również dyplom, statuetkę oraz obuwie sportowe. Zadbaliśmy również o to, żeby zapewnić zawodnikom wodę oraz posiłek regeneracyjny, który spożyli w stołówce naszej placówki.
Zakup takich nagród możliwy był dzięki wsparciu sponsorów, którymi okazali się:

  • Członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puszczy Mariańskiej – której Przewodniczącym jest Pani Wioleta MALOWANIEC,
  • Starosta Powiatu Żyrardowskiego – Pan Wojciech SZUSTAKIEWICZ,
  • Prezydent Miasta Skierniewice – Pan Krzysztof JAŻDŻYK,
  • Prezydent Miasta Żyrardowa – Pan Wojciech JASIŃSKI,
  • Burmistrz Miasta Mszczonowa – Pan Józef KUREK.
    W imieniu zawodników i organizatorów dziękujemy Państwu za udzielone wsparcie.
    D.P.

Z relacjami z wydarzenia można zapoznać się rówież w artykułach:

Zespół Szkół z Mszczonowa wygrywa „Jestem Kibicem przez Duże K”

Turniej piłki nożnej w Studzieńcu

Turniej Piłkarski „Jestem Kibicem przez Duże K”

Turniej w Studzieńcu„Jestem Kibicem przez Duże K”

Turniej w Studzieńcu