„Kibic 2016” – V Edycja

W piątek 3 czerwca 2016 r. w Zakładzie Poprawczym w Studzieńcu odbyła się V edycja turnieju piłki nożnej pod nazwą ,,Jestem Kibicem przez Duże K”.

Na zaproszenie Dyrektora Zakładu oraz Komendanta Powiatowego Policji w Żyrardowie do Studzieńca zawitało dziesięć drużyn z powiatu żyrardowskiego, skierniewickiego, Warszawy i Konstantynowa Łódzkiego. Łącznie ponad 100 zawodników i ich opiekunów. W wyniku losowania drużyny podzielono na dwie grupy.

Grupa A: Zespół Szkół nr 2 z Żyrardowa, Zespół Szkół ze Mszczonowa, Schronisko dla Nieletnich Wa-wa Okęcie, Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim, Zespół Szkół nr 1 ze Skierniewic.

Grupa B: Zespół Szkół nr 1 z Żyrardowa, Zespół Szkół nr 2 ze Skierniewic, Zespół Szkół nr 3 ze Skierniewic, Liceum Ogólnokształcące z Puszczy Mariańskiej, Zakład Poprawczy w Studzieńcu.

Po fazie grupowej, gdzie obowiązywała reguła ,,każdy z każdym” do półfinałów z grupy A awansowały: Zespół Szkół nr 2 z Żyrardowa oraz Zespół Szkół z Mszczonowa. Z grupy B natomiast Zespół Szkół nr 2 ze Skierniewic oraz gospodarze Zakład Poprawczy w Studzieńcu.

O ile z grupy A dwa pierwsze zespoły awansowały bez większych problemów o tyle bardzo ciekawa sytuacja wytworzyła się w grupie B, gdzie trzy pierwsze drużyny miały tyle samo punktów i przegrały mecze tylko między sobą. Wówczas decydowała ilość strzelonych bramek. Z pierwszego miejsca awansowała drużyna Zespołu Szkół nr 2 ze Skierniewic a z drugiego Zakład Poprawczy w Studzieńcu, który strzelił o jedną bramkę więcej od drużyny Zespołu Szkół nr 3 ze Skierniewic.

Rywalizacja o wejście do ścisłego finału wyglądała następująco:

Zespół Szkół nr 2 ze Skierniewic – Zespół Szkół z Mszczonowa 1:1, karne 4:2.

Zespół Szkół nr 2 z Żyrardowa – Zakład Poprawczy w Studzieńcu 3:1.

Tak więc w wielkim finale spotkały się: Zespół Szkół nr 2 ze Skierniewic, który uległ Zespołowi Szkół nr 2 z Żyrardowa 2:0.

W meczu o trzecie miejsce Zespół Szkół z Mszczonowa pokonał gospodarzy Zakład Poprawczy w Studzieńcu 2:0.

Mecz o piąte miejsce: Zespół Szkół nr 3 ze Skierniewic – Zespół Szkół nr 1 ze Skierniewic 1:0.

Mecz o siódme miejsce: Schronisko dla Nieletnich Wa-wa Okęcie – Zespół Szkół nr 1 z Żyrardowa 0:2.

Mecz o dziewiąte miejsce: Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim – LO Puszcza Mariańska 0:3.

Końcowa klasyfikacja drużyn wyglądała następująco:

1. ZS nr 2 Żyrardów

2. ZS nr 2 Sk-ce

3. ZS Mszczonów

4. ZP Studzieniec

5. ZS nr 3 Sk-ce

6. ZS nr 1 Sk-ce

7. ZS nr 1 Żyrardów

8. Schronisko dla Nieletnich Wa-wa Okęcie

9. LO Puszcza Mariańska

10. ZP i Schronisko dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim.

Najlepszym strzelcem turnieju został zdobywca 10 bramek Piotr POWICHROWSKI z ZS nr 2 Żyrardów.

Natomiast najlepszym bramkarzem zawodów został Kamil PŁUŻYŃSKI z ZS nr 2 Żyrardów. Do wyłonienia najlepszego bramkarza zawodów potrzebny był konkurs rzutów karnych pomiędzy reprezentantem ZS nr 2 Żyrardów a bramkarzem ZS Mszczonów. W konkurencji tej Kamil Płużyński okazał się lepszy od Sebastiana Cymermana zwyciężając 3:1. Przez cały turniej bramkarze ci wpuścili tylko po 2 bramki.

Każda z drużyn otrzymała puchar, dyplom, piłkę nożną. Dodatkowo zwycięzca turnieju otrzymał 12 karnetów na trzygodzinny wstęp do zespołu term w Mszczonowie. Druga drużyna turnieju dodatkowo otrzymała torbę sportową firmy ,,Adidas” oraz 10 par getrów do gry w piłkę nożną firmy ,,Adidas”. Trzecia drużyna dodatkowo otrzymała torbę sportową firmy ,,Umbro”. Najlepszy strzelec zawodów otrzymał oprócz dyplomu i statuetki zestaw treningowy w postaci koszulki i spodenek firmy ,,Adidas”. Najlepszy bramkarz turnieju otrzymał oprócz dyplomu i statuetki spodnie bramkarskie firmy ,,Colo” oraz rękawice bramkarskie firmy ,,Umbro”.

Szczególne podziękowania organizatorzy składają na ręce sponsorów nagród w turnieju, którymi byli:

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puszczy Mariańskiej reprezentowana przez Panią Wioletę Malowaniec,

Starosta Powiatu Żyrardowskiego – Pan Wojciech Szustakiewicz,

Prezydent Miasta Żyrardowa – Pan Wojciech Jasiński,

Prezydent Miasta Skierniewic – Pan Krzysztof Jażdżyk,

Burmistrz Miasta Mszczonowa – Pan Józef Grzegorz Kurek.

D.P.