Kibic 2017 rozegrany

W dniu 19 maja w Studzieńcu odbyła się VI edycja turnieju piłkarskiego pod nazwą ,,Jestem Kibicem przez duże K’’. Ostatecznie do rozgrywek przystąpiło sześć drużyn. Trzy dni przed turniejem z przyczyn organizacyjnych z turnieju wycofał się Zespół Szkół nr 1 z Żyrardowa a w przededniu ubiegłoroczny triumfator rozgrywek Zespół Szkół nr 2 z Żyrardowa. Dlatego też po raz pierwszy w turnieju rozgrywki nie odbywały się w dwóch grupach ale systemem każdy z każdym.

Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

 1. Zespół Szkół z Mszczonowa: 12 punktów – 15 bramek,
 2. Zespół Szkół nr 2 ze Skierniewic: 12 punktów – 14 bramek,
 3. Zespół Szkół nr 3 ze Skierniewic: 12 punktów – 10 bramek,
 4. Zespół Szkół nr 1 ze Skierniewic: 6 punktów – 8 bramek,
 5. Liceum Ogólnokształcące z Puszczy Mariańskiej: 1 punkt – 5 bramek,
 6. Zakład Poprawczy w Studzieńcu: 1 punkt – 3 bramki. Najlepszym bramkarzem turnieju został Sebastian Cymerman z Zespołu Szkół w Mszczonowie i w nagrodę otrzymał dyplom, statuetkę, rękawice bramkarskie, ochraniacze na nogi oraz saszetkę sportową.

Najlepszym strzelcem turnieju został Patryk Czarnecki z Zespołu Szkół w Mszczonowie i w nagrodę otrzymał dyplom, statuetkę, buty do gry w piłkę nożną oraz zestaw treningowy w postaci koszulki i spodenek. Patryk w fazie zasadniczej strzelił siedem goli, tyle samo co reprezentant Zespołu Szkół nr 2 ze Skierniewic Cezary Dominiak. Dlatego też ci dwaj zawodnicy musieli rozstrzygnąć kto jest w dniu zawodów lepszy serią rzutów karnych. Tym razem rywalizację na swoją korzyść 4:2 rozstrzygnął Patryk.

Za zajęcie I miejsca zwycięska drużyna otrzymała dyplom, puchar, piłkę nożną oraz dziesięć toreb sportowych.

Za zajęcie II miejsca ufundowano nagrody w postaci dyplomu, pucharu, piłki nożnej oraz dziesięciu par getrów sportowych.

Za zajęcie III miejsca drużyna otrzymała dyplom, puchar, piłkę nożną oraz dziesięć znaczników treningowych.

Pozostałe drużyny za zajęcie miejsc IV-VI otrzymały dyplomy, puchary i piłki nożne. Nagrody w turnieju ufundowali:

 1. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Puszczy Mariańskiej, której przewodniczącą jest Pani Wioleta Malowaniec.
 2. Starosta Powiatu Żyrardowskiego Pan Wojciech Szustakiewicz.
 3. Prezydent Miasta Skierniewice Pan Krzysztof Jażdżyk.
 4. Prezydent Miasta Żyrardowa Pan Wojciech Jasiński.
 5. Burmistrz Miasta Mszczonowa Pan Józef Grzegorz Kurek.