Koncert, koncert, koncert Jesienny …

Listopad 2012 roku obfitował w imprezy, w których swoje możliwości wokalne i instrumentalne zaprezentować mogli wychowankowie uczestniczący w kółku muzycznym. Przygotowywani do tychże występów przez panów Wojciecha Łaszczewskiego i Andrzeja Wacha. Po pierwsze – Cecyliada. Przegląd piosenki (nie tylko) religijnej organizowany każdego roku przez Oratorium Świętego Jana Bosko w Żyrardowie. Impreza, w której udział współtworzy pozytywny PR naszych wychowanków w środowisku.

Kolejna impreza, to OSPAR – XVII Ogólnopolska Scena Prezentacji Artystycznych Realizacji. Impreza od lat organizowana przez Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. W tym roku, jak nigdy, wyczekiwana przez nas wszystkich. Zarówno przez chłopców, którzy uwielbiają prezentować swoje umiejętności przed szeroką publicznością, zwłaszcza przed jej piękniejszą częścią (wywoływanie wrażenia na dziewczynach stoi jednak wysoko na liście priorytetów naszych wychowanków).  Szczególnie jednak przez nas, dorosłych. Bardziej chyba stremowanych, niż nasi podopieczni. A mimo to bardziej (po ubiegłorocznych wnioskach) przekonanych o słuszności tego, co pokazujemy. I w tym roku nie zawiedliśmy się. Pomimo naprawdę bogatego programu prezentowanego przez wszystkich uczestników przeglądu i dużej konkurencji otrzymaliśmy bardzo zaszczytne wyróżnienie specjalne oraz nagrodę ufundowaną przez panią Ewę Kopacz, Marszałek Sejmu RP.

Jeszcze nie przebrzmiały OSPARowe emocje, kiedy pojechaliśmy koncert zgoła inny – koncert Andrzejkowy.  Chociaż, tak  jak poprzednie, organizowany od kilku lat. Ponieważ od kilku lat współpracujemy z Domem Pomocy Społecznej w Żyrardowie. I każdego roku jest to impreza szczególna. Bo każdego roku utwierdza nas w przekonaniu, że robimy coś naprawdę ważnego.