Nawróceni przestępcy

W numerze 14/13 tygodnika Newsweek z 2 kwietnia 2013 r. ukazał się artykuł „Nawróceni przestępcy. Trzymam demona za mordę”. Jest w nim mowa o historii Pana Jacka Kaczmarczyka – człowieka, który ciężką pracą nad sobą „stworzył swoje życie na nowo”. Który poprzez zawiłe drogi swojego życia dokonał w sobie trwałej przemiany i w obecnej chwili może być przykładem sukcesu pracy nad sobą dla tych, którzy błądzą, gubią się i doświadczają pustki życiowej.

Pan Jacek Kaczmarczyk – prezes Stowarzyszenia Start Q – współpracuje z naszym Zakładem od 2009 r. Razem z członkami Stowarzyszenia prowadzi zajęcia mające za zadanie pokazać alternatywne sposoby zachowań, zmianę stylu życia po opuszczeniu placówki, wykorzystania do maksimum możliwości edukacyjnych i nauki zawodu w ZP Studzieniec. Podstawowym narzędziem służącym realizacji tych celów jest trening zapobiegania agresji. 

Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu, który można znaleźć na stronie www.newsweek.pl. Poniżej zamieszczamy bezpośredni link:

Nawróceni przestępcy – trzymam demona za mordę