Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy  Wyklętych

W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 01 marca na terenie naszego ośrodka odbyły się dwa konkursy upamiętniające postawę Żołnierzy Niezłomnych.

W pierwszym z nich nasi wychowankowie sprawdzili, który ma sokole oko. W połączonym konkursie strzelania z wiatrówki do tarczy, łuku do dzika i rzutu do celu najlepszy okazał się Maksym, drugi był Mateusz a trzecie miejsce zajął Dominik.

Zdecydowanie większe emocje towarzyszyły kolejnemu konkursowi czyli II Studzienieckiemu Biegowi Pamięci Żołnierzy  Wyklętych.

Na trasie biegu liczącym 550 metrów stanęło jedenastu zawodników. Na tym odcinku ustawionych zostało dziesięć przeszkód terenowych, których pokonanie wymagało od zawodników wytrzymałości, siły i sprytu. Na drodze sportowców stanęła miedzy innymi dwumetrowa ścianka, most linowy, równoważnia, kładka, walizki drwala, taczka z ładunkiem czy opony zarówno do przeniesienia jak i do przetoczenia. W tej konkurencji najlepszy okazał się Jonatan z czasem 5.24, drugi był Mateusz – 5.54, który w strzelaniu zajął też drugie miejsce a na trzecim miejscu do mety dobiegł zwycięzca konkursu strzeleckiego Maksym – 5.55. Jeżeli na pokonanie 550 metrów najlepsi potrzebowali ponad 5 minut to oznacza, że przeszkody były wymagające. Dlatego gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, którzy wystartowali w biegu i go ukończyli.

Podsumowanie zawodów odbyło się przy wspólnym ognisku na którym uczestnicy piekli kiełbaski oraz podgrzewał się bigos.