POLSKI DZIEŃ STUDZIEŃCA

12 maja br. w ramach corocznej akcji „DNI EUROPEJSKICH” odbył się kolejny „Dzień Studzieńca”. W tym roku był to „Dzień Polski” Jak co roku gościli u nas uczniowie z lokalnych szkół i placówek. Wspólną zabawę zorganizowano poprzez udział gości i gospodarzy we wszechstronnych konkursach i konkurencjach.

       Konkurs muzyczny polegał na tym że każda ze szkół przygotowała po dwa polskie utwory muzyczne. Zarówno młodzi artyści jak i widownia bawili się doskonale. Na wysokim poziomie artystycznym były także prace zgłoszone do konkursu plastycznego pn. „Wsi spokojna. wsi wesoła…”. Wiele emocji dostarczył uczestnikom i organizatorom wzorowany na teleturnieju „1 z 10” konkurs wiedzy ogólnej o Polsce „Od Bałtyku, aż do Tatr”.  Konkurs szachowy w którym mogło wziąć udział do 3 graczy z każdej szkoły, opierał się na zasadach gry błyskawicznej – do 15 minut.

      Jednak chyba największych emocji dostarczył wyścig na profesjonalnych ergometrach wioślarskich na dystansie 500 m, który poprowadził Pan Kajetan Broniewski polski wioślarz, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie.

      Na koniec wszyscy uczestnicy mogli zjeść wojskową grochówkę, zwiedzić zakład oraz skorzystać z jazdy konnej.