PROFILAKTYKA PRZEZ SPORT- MŁODZIEŻ WOLNA OD UŻYWEK

W ramach realizacji projektu PROFILAKTYKA PRZEZ SPORT – MŁODZIEŻ WOLNA OD UŻYWEK, trzech wychowanków naszej placówki (Wojtek, Sebastian , Igor) uczestniczyło w „Armagedon Active” – biegu terenowym z przeszkodami w miejscowości Kamień gmina Ceków.

Wychowankowie z dobrym czasem ukończyli bieg na 6 kilometrów pokonując na trasie 30 przeszkód o zróżnicowanej trudności.

Igor i Sebastian debiutowali podczas tego rodzaju biegów. Przygotowywali się dwa miesiące aby uzyskać formę i podołać wyzwaniu. Warunkiem jednak było zerwanie z nałogiem palenia. Jak opowiadają chłopcy, taka forma aktywności bardzo im przypadła do gustu i będą kontynuowali uprawiane sportu aby wyniki podczas kolejnych biegów były jeszcze lepsze.

Wojtek natomiast w takiej imprezie brał udział drugi raz co pozwoliło aby pomógł kolegom odpowiednio przygotować się do biegu.

Warunkiem przyłączenia się do realizacji projektu „PROFILAKTYKA PRZEZ SPORT- MŁODZIEŻ WOLNA OD UŻYWEK”, który realizujemy w Zakładzie od września 2019 roku, jest deklaracja podjęcia walki z nałogami i chęć uprawiania sportu. Mamy już kolejnych chętnych wychowanków którzy chcą podjąć się tej próby.