ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W ciągu pierwszego weekendu grudnia od piątku do niedzieli nasi wychowankowie włączyli się w ogólnopolską akcję koordynowaną na terenie Skierniewic przez Skierniewickie Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Ametyst” pod hasłem „Podziel się posiłkiem”.

   W supermarkecie Tesco w ramach wolontariatu zbieraliśmy żywność od hojnych skierniewiczan z przeznaczeniem na pomoc dla osób jej potrzebujących. Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia to jedna z wielu okazji, aby móc się podzielić tym co mamy z osobami, którzy z różnych przyczyn wiedzie się trochę gorzej niż nam.

Przez trzy kolejne dni wychowankowie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu przy wejściu do sklepu rozdawali ulotki zachęcające do udziału w akcji. Odpowiedzią skierniewiczan były artykuły spożywcze, które zbieraliśmy do specjalnie oznakowanych wózków. Zebraną żywność przekazaliśmy Skierniewickiemu Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich „Ametyst”.

   Na naszą prośbę Stowarzyszenie ,,Ametyst’’ część żywności o łącznej wadze 98 kilogramów przekazało za naszym pośrednictwem Stowarzyszeniu Szwadron Kawalerii im. 27. Pułku Ułanów z Żyrardowa w ramach akcji „Paczka dla kombatantów ze Lwowa”. Dzięki ofiarności skierniewickiej społeczności, obu wspomnianym wyżej Stowarzyszeniom jak i też naszej inicjatywie do Lwowa dla byłych żołnierzy przedwojennego Wojska Polskiego oraz Armii Krajowej pojedzie o około 20 paczek świątecznych więcej.

D.P.

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI