XIII Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Społeczności Trzeźwościowych i Ludzi Bezdomnych

W dniach 09.05-10.05.2015 roku wychowankowie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu uczestniczyli w XIII Mistrzostwach Polski w Piłce Nożnej Ulicznej Społeczności Trzeźwościowych i Ludzi Bezdomnych. W Mistrzostwach brało udział szesnaście drużyn. Podzielonych na 4 grupy. Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym.  Z każdej grupy do fazy finałowej awansowały 2 drużyny i walczyły o  miejsca 1-8, ostatnie dwie  rozgrywały mecze o miejsca  9-16.  Nasza drużyna zajęła 9  miejsce w ogólnej klasyfikacji.  Ponadto Paweł. R wygrał konkurencję sprawnościową dla najlepszych strzelców turnieju i otrzymał nagrodę rzeczową w postaci piłki nożnej. W czasie wolnym od meczów chłopcy zwiedzali Klasztor w Jasnej Górze. Drużyna ze Studzieńca wystąpiła w składzie: Kamil W. Mikołaj M. Sebastian K. Paweł R. Konrad M. Krzysztof W. Maciej B.

Zawodnik Studzieńca – Paweł R. otrzymał powołanie na Mistrzostwa Świata HWC w Amsterdamie 2015 r.  Z 22 Powołanych zawodników, ośmiu najlepszych pojedzie na Mistrzostwa Świata w Amsterdamie. Rok temu Polacy w Chile zdobyli trzecie miejsce.