XV Mistrzostwa Polski ludzi bezdomnych i środowisk trzeźwościowych w piłce nożnej ulicznej

W dniach 20 – 21 maja 2017 roku wychowankowie Zakładu Poprawczego w Studzieńcu uczestniczyli w XV Mistrzostwach Polski ludzi bezdomnych i środowisk trzeźwościowych w piłce nożnej ulicznej w Zielonej Górze. W Mistrzostwach wzięło udział szesnaście drużyn podzielonych na 4 grupy. Mecze w grupach rozgrywane były systemem każdy z każdym. Z każdej grupy do fazy finałowej awansowały 2 drużyny które walczyły o miejsca 1 – 8, ostatnie dwie rozgrywały mecze o miejsca 9 – 16. Nasza drużyna wyszła z grupy z drugiego miejsca, wygrywając dwa mecze. Po wyjściu z grupy drużyna ze Studzieńca rozegrała 3 mecze i ostatecznie zajęła 8 miejsce. W czasie wolnym od meczów nasi wychowankowie relaksowali się w Aquaparku.

Wyniki meczów:
ZP Studzieniec – Brat Albert                           4:4  ( po rzutach karnych 3:2)
ZP Studzieniec – ST” Dla Naszych Dzieci”     9:6
ZP Studzieniec – Nowy Dworek II                    6:9
Studzieniec – GTCH Katowice                         9:10
ZP Studzieniec – OTU Cibórz                          4:5
ZP Studzieniec – Nowy Dworek II                    5:8

Drużyna ze Studzieńca wystąpiła w składzie: Andrzej. S.,Maciej S.,Krzysztof W., Jakub Z ., Mateusz Sz., Patryk. Ż., Baltazar M.

Turniej wyłonił także reprezentantów Polski, w tym roku powołanie na Mistrzostwa Świata „Homeless World Cup” w Oslo 2017 roku otrzymali Maciej. S i Jakub. Z. Spośród 22 zawodników powołanych ze wszystkich drużyn uczestniczących w Mistrzostwach Polski, ośmiu najlepszych pojedzie na finały do Oslo.