XXVI Mistrzostwa Polski Pracowników Zakładów Poprawczych, Schronisk dla Nieletnich oraz Okręgowych Ośrodków Wychowawczych w piłce nożnej halowej

W dniach 11-12 marca 2023 r. na ternie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Skierniewicach odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Pracowników Zakładów Poprawczych, Schronisk dla Nieletnich oraz Okręgowych Ośrodków Wychowawczych w piłce nożnej halowej. Rozgrywki otworzyli gospodarze wydarzenia, Dyrektor Okręgowego Ośrodka Wychowawczego w Studzieńcu Piotr Pawlik oraz Zastępca Prezydenta Miasta Skierniewice Jarosław Chęcielewski. Siedem zespołów, podzielonych na dwie grupy rywalizowało o cztery miejsca premiujące awansem do półfinałów turnieju. W toku trwania zwodów wyłoniono finalistów, którymi zostali pracownicy z Zakładów Poprawczych w Barczewie i Kcyni. Bardzo emocjonujące spotkanie o miano najlepszej drużyny w kraju zakończyło zwycięską bramką ekipy z Barczewa w ostatniej minucie meczu. Tym samym zespół z województwa warmińsko-mazurskiego obronił tytuł wywalczony w roku 2022, stając się również najbardziej utytułowaną placówką w historii zawodów. Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco:

1.       Zakład Poprawczy w Barczewie

2.       Zakład Poprawczy w Kcyni

3.       Zakład Poprawczy w Trzemesznie

4.       Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Świdnicy

5.       Okręgowy Ośrodek Wychowawczy w Szczecinie

6.       Okręgowy Ośrodek Wychowawczy w Studzieńcu (gospodarz)

7.       Zakład Poprawczy i Schronisko dla Nieletnich w Głogowie.

Ceremonia wręczenia Pucharu za Mistrzostwo Polski ukoronowała zakończenie imprezy. Puchary jak i wyróżnienia indywidualne wręczył zawodnikom Dyrektor Ośrodka wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Skierniewice Andrzejem Melonem. Kolejna edycja turnieju odbywającego się corocznie w innej części Polski od dwudziestu sześciu lat, zostanie zorganizowana przez Zakład Poprawczy w Kcyni, w województwie kujawsko-pomorskim.